5 niezbędnych mebli warsztatowych

Ranking najważniejszych mebli stanowiących wyposażenie warsztatów

W warsztatach mechanicznych panują często ciężkie warunki. Obsługiwane są w nich ciężkie części samochodowe, niejednokrotnie o dużych gabarytach. Ponadto mechanicy często korzystają z odczynników chemicznych, które mogą uszkadzać standardowe materiały, takie jak drewno lub plastik. Z tego względu meble warsztatowe muszą być nie tylko trwałe i solidne, lecz także wykonane z odpowiednich, odpornych na uszkodzenia surowców.

Ponadto warto zadbać o to, aby czyszczenie i konserwacja takiego wyposażenia przebiegała możliwie jak najbardziej sprawnie, gdyż niektóre substancje pozostawiają trudne do usunięcia plamy. Szukając mebli warsztatowych, warto zwrócić swoją uwagę na stronę internetową producenta oferującego wysokiej jakości wyposażenie zakładów mechanicznych – fastservice.pl. Przedstawiamy ranking Top 5 mebli, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie:

  1. Regały magazynowe

Jedną z najważniejszych części wyposażenia warsztatowego są stabilne, optymalnie rozplanowane regały magazynowe. Dzięki nim można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i przechowywać części samochodowe oraz narzędzia w uporządkowany, łatwo dostępny sposób.

  1. Wózek warsztatowy

Solidny i funkcjonalny wózek warsztatowy powinien znaleźć się w każdym zakładzie mechanicznym. Istnieje kilka rodzajów wózków – na przykład narzędziowe, monterskie, czy diagnostyczne. Dzięki temu w łatwy sposób można dobrać mebel idealnie dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Mobilność i funkcjonalność związana z takim rozwiązaniem znacząco usprawnia pracę w warsztacie.

  1. Tablica narzędziowa

Ścianka na narzędzia jest niezbędna w warsztacie, aby zachować porządek i stworzyć wygodny system przechowywania narzędzi. Tablice ułatwiają przechowywanie nawet najdrobniejszych elementów, nie dopuszczając przy tym do ich zgubienia. Ich obecność zwiększa efektywność pracy, ponieważ wszystkie niezbędna narzędzia znajdują się w łatwo dostępnym miejscu.

  1. Stół warsztatowy

Trwały i stabilny stół warsztatowy jest niezbędny w profesjonalnym zakładzie mechanicznym. Można na nim trzymać narzędzia i urządzenia wykorzystywane podczas napraw pojazdów. Wybrany model powinien mieć powierzchnię dostosowaną do indywidualnych potrzeb mechanika, aby pomieścił wszelkie niezbędne sprzęty.

  1. Szafki narzędziowe

W warsztacie mechanicznym zwykle znajduje się mnóstwo narzędzi, części samochodowych oraz specjalistycznych urządzeń. Bez wystarczającej przestrzeni do ich przechowywania pojawia się bałagan, który może bardzo utrudniać prace serwisowe. Szafki narzędziowe z licznymi szufladami lub półkami pozwalają uporządkować system przechowywania przedmiotów, dzięki czemu w zakładzie mechanicznym łatwiej jest utrzymać porządek.

Zdj. główne: Fleur/unsplash.com