Bezpłatny chmura serwer do przechowywania zdjęć

Każdy użytkownik telefonu komórkowego ma do dyspozycji wysokiej klasy aparat fotograficzny, który coraz częściej wykorzystywany jest do dokumentowania praktycznie wszystkich naszych działań. Rodzi to konieczność przechowywania w jakiś sposób tak dużej ilości plików multimedialnych. Do przechowywania zrobionych w trakcie wakacyjnych wyjazdów zdjęć z pewnością przyda się bezpłatny chmura serwer https://vmgen.pl/ udostępniony na dogodnych warunkach przez wielu dostawców tego typu usług.

Bezpłatna przestrzeń dyskowa jestem w tej chwili oferowana z wieloma bardzo różnymi produktami. Jest to swego rodzaju zachęta do korzystania z takiej chmury również i w zastosowaniach niekomercyjnych.

Praca z plikami przechowywanymi w chmurze odbywa się niezwykle łatwo. Użytkownik, który nie miałby świadomości gdzie fizycznie będą przechowywane jego dane nie zauważyłby praktycznie różnicy w stosunku do zapisywania tych samych plików w pamięci swojego urządzenia. Zarówno zapis jak i odczyt takich danych odbywają się z wystarczająco dużą prędkością aby móc swobodnie na takich plikach pracować.

Gdzie fizycznie przechowywane są nasze zdjęcia?

W praktyce jednak wszystkie dokumenty i zdjęcia zapisywane są od razu na dyskach w sieci. Służący do magazynowania tych danych chmurach serwer to tak naprawdę zbiór bardzo wielu różnych i zlokalizowanych w zupełnie innych miejscach komputerów. Wspólna przestrzeń dyskowa tych maszyn stanowi właśnie tak zwaną chmurę –  jest ona połączona w sposób niewidoczny dla użytkownika i końcowego odbiorcy takiej usługi