Falownik i jego zasada działania

Falownik Sofar służy do zmiany prądu stałego (DC) na prąd przemienny (AC), o zarządzanej częstości napięcia wyjściowego w narzędziach elektrycznych. W sytuacji odwrotnej, to oznacza jeśli planujemy zmienić prąd zmienny na prąd stały, wtedy posługujemy się prostownikiem. Niezwykle wielokrotnie napotkać można nazwę przemienniki częstotliwości, jaka stanowi po prostu opcjonalne nazwanie falowników, oczywiście ze względu na możliwość regulacji częstotliwości napięcia.

Falownik Sofar On-Grid oraz Off-Grid

Falowniki On-Grid to falowniki nawiązujące związanie z siecią energetyczną, wysyłające do niej nadwyżki wytwarzanej energii i poprawiające zasilanie instalacji fotowoltaicznej do zasilania sieciowego. Falownik tego rodzaju nie zapewnia magazynowania energii w akumulatorach. Falowniki Off-Grid (autonomiczne, wyspowe) odwrotnie: nie mają szansy oddawania do sieci nawiązki uzyskanego prądu, są za to w stanie wspierać domowe narzędzia i ładować akumulatory.

Inwerter fotowoltaiczny – co to jest?

Choćby jeżeli dysponowalibyśmy dużą, doskonale wystawioną na słoneczne oświetlenie przestrzenią zapełnioną panelami fotowoltaicznymi, to i tak stworzony poprzez nie prąd nie mógłby być poprzez nas wykorzystany bez inwertera. Panele gromadzą energię przechodzącą w fotonach przekazywanych z naszej najbliższej gwiazdy, jaka już w ich obrębie działa jako coś na kształt nieregularnego prądu, ponieważ już na szczeblu ogniw tworzy się ruch elektronów.

Układ wejściowy

Innowacyjne falowniki zaopatrzone są w ciągi śledzenia MPPT (Maximum Power Point Tracking). Dzięki nim jesteśmy w stanie stosować choćby o 20% więcej energii aniżeli przy zastosowaniu starszych falowników bez układu MPPT. Czym jest MPP (Maximum Power Point)? Jest to maksymalny współczynnik mocy, jaki obraca się we współzależności od słońca oraz temperatury. Przez system śledzenia MPPT falownik https://bt-sklep.pl/5-falowniki-sofar-solar stosuje się do nowych wartości prądu stałego oraz realne jest przekształcenie większej mocy. Także układ wejściowy falownika zaopatrzony jest wielokrotnie w bezpieczniki, limitery przepięć oraz rozłączniki.