Jak wybrać wytrzymały bagażnik rowerowy?

Wytrzymałość i silna konstrukcja rowerowego bagażnika, to jego najważniejsze cechy. Solidne wykonanie, opatrzone renomowaną marką i gwarancją jakości to także pewność, że w czasie długiej podróży na wakacje, rowery zamocowane na dachu nie odczepią się od niego i nie doprowadzą do katastrofy. Jak wybrać taki bagażnik rowerowy?

Przede wszystkim bagażnik rowerowy nie może być wybierany jako element dekoracyjny pojazdu! Wielu klientów zwraca szczególną uwagę na to, żeby kolorystycznie i designersko pasował on do barwy samochodu, albo jeszcze głębiej: odzwierciedlał nasz styl życia, pasje i upodobania. W tym punkcie należy się jednak zatrzymać i przypomnieć sobie w jakim celu go kupujemy? To akcesorium na zapewniać bezpieczny transport rowerów na duże odległości, a nie dekorację auta. Dodatkowo, bagażnik rowerowy umieszcza się na dachu, gdzie i tak nie będzie on widoczny dla innych, albo na klapie bagażnika, gdzie zasłonią go przecież rowery.

Wybierając to ważne akcesorium kierujmy się po pierwsze porządną marką i odstawmy na bok oszczędnościowe pomysły z zakupem bagażnika za 5 zł, z wysyłką prosto z Chin. Takie pomysły mogą się skończyć otrzymaniem wątpliwej jakości produktu z plastiku, tworzywa sztucznego nieodpornego na prędkość pędzącego po autostradzie auta czy takiej nietrwałej i słabej konstrukcji, która rozleci się w naszych rękach już pod wpływem jej montażu na dachu! Bagażnik musi być wykonany z mocnych, sztywnych i odpowiednio grubych materiałów, a do tego dysponować w zestawie linkami czy zaczepami do bezpiecznego umieszczenia na nim kilku rowerów. Tylko taki sposób zapewni nam komfort dowiezienia sprzętu do celu bez niepotrzebnych problemów.