Jak założyć fanpage na Facebooku?

Prowadzenie fanpage wymaga znajomości kilku ważnych zasad. Pamiętajmy o tym, że nie można prowadzić działalności z konta prywatnego. Obydwie strony – firmową i prywatną należy rozdzielić. Zanim dowiemy się na czym polega prowadzenie fanpage https://prowadzenie-fanpage.pl/ , czas na jego założenie. Od czego należy zacząć?

W pierwszej kolejności należy stworzyć stronę (można nawet ze swojego konta prywatnego), którą to trzeba przypasować do odpowiedniej kategorii: firma, produkt, działalność non-profit, czy siebie jako osobę publiczną. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy układ treści na koncie i format wyświetlania postów. Uwaga! W przyszłości będzie to można w razie potrzeby zmienić.

Kolejne kroki to wymyślenie nazwy i podkategorie. W szczególności te drugie są bardzo ważne, ponieważ to one będą m.in. przybliżać zainteresowanym osobom profil działalności firmy. Warto w odpowiedni sposób przemyśleć nazwę fanpage. Będzie można ją zmienić, ale dopiero po siedmiu dniach od założenia konta, co może mieć decydujący wpływ dla firmy.