NAJLEPSZE PROGRAMY DLA KONSTRUKTORA

Wydawcy coraz więcej energii poświęcają na to, aby zainteresować klienta swoim produktem. Dotyczy to również producentów oprogramowania dla konstruktorów, które muszą posiadać coraz więcej wyspecjalizowanych funkcji. Wśród dostępnych programów znaleźć można wiele opcji, które są stworzone z myślą o tworzeniu projektu konstrukcji stalowej, obliczaniu konstrukcji żelbetowych czy tworzeniu innych specjalistycznych zadań.

Program SCIA jest uznawany za innowacyjny, ponieważ jest wielofunkcyjny, a jego wysoko wyspecjalizowane funkcje sprawdzą się przy różnego rodzaju projektach. Ponadto oprogramowanie to w pełni wykorzystuje technologię BIM.

Open BIM

Open BIM jest to kampania marketingowa kilku wiodących producentów oprogramowania w tym także SCIA. Ten wieloetapowy proces certyfikacyjny ma stanowić wsparcie dla firm, które wypuszczają na rynek oprogramowanie w dążeniu do maksymalnego dostosowywania ich do potrzeb użytkowników. To holistyczne podejście daje gwarancję, że wdrażania technologii BIM w realizację zadań, będzie przebiegało poprawnie.

Program Allplan Engineering jest niezwykle częstym wyborem wśród konstruktorów i projektantów konstrukcji żelbetowych przede wszystkim dlatego, że producenci oprogramowania dołożyli wszelki starań do tego, aby stanowiło ono udogodnienia w codziennej pracy jego użytkowników.

Ciekawą funkcją programu oferowanego przez firmę SCIA jest przenikanie się projektów 3D z 2D, co sprawia, że pierwotny rysunek powstaje w 2D. Dzięki temu projekt może zostać wykonany przy dużo większej precyzji, a samo projektowanie konstrukcji żelbetowych znacznie zyskuje na efektywności.

Odpowiednie programy, które będą dedykowane konstruktorom, muszą posiadać też szerokie zaplecze techniczne i merytoryczne, które pozwoli na stałe podnoszenie kwalifikacji i zminimalizuje ryzyko wystąpienia niechcianych problemów czy opóźnień w pracy. Użytkownicy wymagają od zakupionego oprogramowania coraz więcej. W odpowiedzi na stale rosnące wymagania stawiane przez bezustannie rozwijający się rynek budowlany, producenci muszą wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników.