Narzędzia

Historia pierwszych narzędzi na świecie zaczyna się od hominini. Te gatunki ludzkich przodków używały kamiennych narzędzi do kształtowania i rzeźbienia swojego środowiska. Uważa się, że około 2,6 miliona lat temu hominini zaczęli używać prostej broni miotającej i włóczni do zabijania zwierząt w celach pożywienia się. Wynalezienie tych narzędzi pozwoliło im szybciej polować, szybciej się zbierać i rozpocząć nowe życie, co sprawiło, że z czasem ewoluowali. Przykłady nieco bardziej zaawansowanych narzędzi to:

Buława: maczuga, zwłaszcza z kolcem na jednym końcu, używana jako broń w walce wręcz

Bumerang: obiekt rzucony z siłą i zakrzywiony tak, że wraca do ręki rzucającego po prawidłowym rzucie

Narzędzia ewoluowały przez tysiąclecia. Ludzie znaleźli nowe sposoby na ułatwienie sobie życia. Pierwsze narzędzia zostały opracowane przez ludzi, którzy za pomocą rąk i nóg wytwarzali broń myśliwską, zbierali żywność i wytwarzali narzędzia z kamieni lub drewna. Narzędzia później były wykonywane z metalu poprzez przetapianie rud i przekształcenie ich w użyteczne przyrządy.

Pierwsze narzędzia współczesnego człowieka były wykonane z kamienia, drewna lub innych materiałów i przeznaczone do wykonywania jednego lub kilku zadań. Jednym z przykładów jest siekiera ręczna, której używano do cięcia drewna i kamienia.

Nowoczesne narzędzia to wszelkie narzędzia opracowane w XX i XXI wieku.

Przykładami nowoczesnych narzędzi są: komputer, internet, smartfon, strona internetowa

Przykłady nowoczesnych narzędzi obejmują:

  • Serwisy społecznościowe, takie jak Twitter i Instagram.
  • Aplikacje na smartfony, takie jak Mapy Google i Snapchat.
  • Oprogramowanie komputerowe do celów projektowych, takie jak Illustrator lub Photoshop.