Regularne badania oczu

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać oczy, nawet jeśli uważasz, że nie jest z nimi coś nie tak. Dzieje się tak, ponieważ niektóre problemy z oczami nie mają objawów, więc możesz nie wiedzieć, że masz problem, dopóki nie będzie za późno.

Regularne badania oczu mogą pomóc wcześnie wykryć problemy, gdy są łatwiejsze do wyleczenia. Dzieci powinny mieć pierwsze badanie wzroku w wieku 6 miesięcy. Następnie powinni mieć kolejny egzamin w wieku 3 lat. Następnie dzieci powinny mieć badanie wzroku co 2 lata, aż do ukończenia 18 roku życia.

Dorośli powinni mieć badanie wzroku co 2 lata po ukończeniu 18 lat. Jeśli masz czynniki ryzyka niektórych chorób oczu, takich jak cukrzyca, konieczne może być częstsze badanie.

Podczas badania wzroku lekarz sprawdzi Twój wzrok i stan zdrowia Twoich oczu. Będzie również szukał oznak poważnych problemów z oczami, takich jak jaskra, zaćma i związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej.

Jeśli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe, pamiętaj o aktualizowaniu recepty co roku. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, ponieważ ich wzrok może się szybko zmieniać wraz z rozwojem.

Jeśli uważasz, że możesz mieć problem z oczami, nie czekaj na wizytę u okulisty. Im szybciej zostaniesz zdiagnozowany i wyleczony, tym większe masz szanse na zapobieganie poważnej utracie wzroku. okulista warszawa