W jaki sposób dobrać nosidełko turystyczne?

Nosidełko turystyczne jest nie tylko dla osób, które decydują się zabierać swoje pociechy na wspólny trekking. Po prostu wielu rodziców używa nosidełek do wycieczek mniej egzotycznych, jak do zoo, centrum handlowego, czy też po prostu na spacer z psem.

Znaczna większość nosidełek dla dzieci, które są wystarczająco duże, aby usiąść samodzielnie i w pełni kontroluję ruch szyi i głowy. Mniej więcej jest to szósty miesiąc życia. Nosidełko turystyczne jest przeznaczone zwykle do przenoszenia dzieci oraz sprzętu, które ważą łącznie między 13 a 22 kilogramów. Niektóre modele mogą mieć obciążenie nawet do trzydziestu kilogramów. Waga nosidełka samego w sobie może się wahać między 1 a 4 kilo. Musimy rozważyć odpowiedni model. Wiadomo, że cięższe nosidło utrudniać może noszenie naszego dziecka.

Wiele nosidełek ma ramę wykonaną z aluminium czy też ze stopu aluminium. Razem z biodrowym pasem rozkładają ciężar dziecka oraz sprzętu wzdłuż ramion, pleców oraz bioder. Tym samym odciążają ramiona, dolną część pleców oraz szyję. Nosidełko z pasem biodrowym wyściełanym jest absolutnie kluczowe. Nie tylko jest to większa wygoda. Właśnie chodzi o przenoszeniu ciężaru bezpośrednio na biodra. Naramienne pasy służyć mają jedynie do kontroli ruchu plecaka. Nosiło się powinno dopasowywać w pasie, a nie w samych ramionach. Gdy na ramionach mamy za duży ciężar, to postawa naszego ciała pójdzie do przodu. Wpłynie to negatywnie na sam chód. Pomimo, że ciężar dziecka będzie rozłożony równomiernie na nosidełku, nie oczekujmy, że będzie nam lekko.